Clare GAA Easter Weekend Fixtures

Clare GAA Easter Weekend Fixtures

SHARE

gaaHurling

Division 4 League Round 2
Ballyea v Sixmilebridge @ Ballyea, Tuesday 6.30pm

Clare Cup Division 1A Round 3
Clooney/Quin v Tubber @ Clooney, Monday 3pm
O’Callaghan’s Mills v Crusheen @ Kilkishen, Monday 3pm
Sixmilebridge v Éire Óg @ Sixmilebridge, Monday 3pm
Newmarket-on-Fergus v Cratloe @ Newmarket, Monday 3pm
Clarecastle v Inagh/Kilnamona @ Clarecastle, Monday 3pm

Clare Cup Division 1B Round 3
Feakle v Sixmilebridge @ Feakle, Sunday 11am
Broadford v Clonlara @ Broadford, Monday 3pm
Whitegate v St Joseph’s Doora/Barefield @ Whitegate, Monday 3pm
Tulla v Scariff @ Tulla, Monday 3pm
Ballyea v Ruan @ Ballyea, Monday 3pm

Division 2 League Round 3
Cratloe v Crusheen @ Cratloe, Sunday 11am
Corofin v Clarecastle @ Corofin, Sunday 11am
Kilmaley v Inagh/Kilnamona @ Kilmaley, Sunday 11am
Ennistymon v Smith O’Brien’s @ Ennistymon, Monday 4pm
Parteen v Wolfe Tones @ Parteen, Monday 6pm

Division 3 League Round 3
Bodyke v Ogonnelloe @ Bodyke, Sunday 11am
Newmarket-on-Fergus v Clooney/Quin @ Newmarket, Sunday 11am
Éire Óg v Kilmaley @ Éire Óg, Sunday 6.15pm
Killanena v O’Callaghan’s Mills @ Killanena, Sunday 6.15pm
Meelick (bye)

Division 4 League Round 3
Broadford v Tubber @ Broadford, Sunday 11am
St Joseph’s Doora/Barefield v Ballyea @ Gurteen, Sunday 11am
Clonlara v Sixmilebridge @ Clonlara, Monday 6pm
Scariff (bye)

Division 5A League Round 2
Crusheen v Éire Óg @ Crusheen, Saturday 6pm
Ruan v Clarecastle @ Ruan, Saturday 6pm
Smith O’Brien’s v Inagh/Kilnamona @ Killaloe, Saturday 6pm
Whitegate v Newmarket-on-Fergus @ Whitegate, Saturday 6pm

Division 5B League Round 2
Parteen v Bodyke @ Parteen, Saturday 6pm
Tulla v Wolfe Tones @ Tulla, Saturday 6pm
Clonlara v Feakle @ Clonlara, Saturday 6pm
Clooney/Quin v O’Callaghan’s Mills @ Clooney, Saturday 6pm

Division 5C League Round 2
Banner v Ogonnelloe @ Banner, Saturday 4pm
Killanena v Kilmaley @ Killanena, Sunday 6.15pm

Football

Cusack Cup Division 1 Round 4
Kilmurry Ibrickane v Clondegad @ Quilty, Saturday 4pm
Éire Óg v St Joseph’s Miltown @ Éire Óg, Saturday 4pm
Doonbeg v Kilrush Shamrocks @ Doonbeg, Saturday 6pm
Ennistymon v Lissycasey @ Ennistymon, Saturday 6.30pm

Garry Cup Division 2 Round 4
Cooraclare v Wolfe Tones @ Cooraclare, Saturday 6pm
St Joseph’s Doora/Barefield v Shannon Gaels @ Gurteen, Saturday 6pm
Kildysart v O’Curry’s @ Kildysart, Saturday 6pm
Liscannor v St Breckan’s @ Liscannor, Saturday 6pm

Division 3 League Round 4
Ennistymon v Cratloe @ Ennistymon, Saturday 3.30pm
St Senan’s Kilkee v Corofin @ Kilkee, Saturday 4pm
Michael Cusack’s v Kilmihil @ Gleann Ciosog, Saturday 6pm
Coolmeen v Kilfenora @ Coolmeen, Saturday 6pm

Division 4 League Round 4
Clondegad v Lissycasey @ Ballynacally, Sunday 11am
Shannon Gaels v Ballyvaughan @ Labasheeda, Sunday 11am
Doonbeg v Naomh Eoin @ Doonbeg, Sunday 11am

Division 6 League Round 2
Kilrush Shamrocks v Clarecastle @ Kilrush, Sunday 11am
Kildysart v St Breckan’s @ Kildysart, Sunday 11am
Moy v Killimer @ Moy, Sunday 11am

Division 7 League Round 2
Michael Cusack’s v Kilmihil @ Gleann Ciosog, Sunday 11am
Cooraclare v Coolmeen @ Cooraclare, Sunday 11am
Banner v Wolfe Tones @ Banner, Sunday 11am

SHARE

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY